3 TGW

Rok szkolny 2018/2019

Wychowawca: mgr Elżbieta Klekociuk

Przewodnicząca: Goździk- Rakowska Faustyna

Z-ca przewodniczącego: Czekańska Iwona

Skarbnik: Golińska Wiktoria

2018-09-28 Wyjście  do kina na film ,,Dywizjon 303″

2018-10-01 Uroczyste obchody Dnia Chłopaka

Rajd Pierwszaka

W środę 3 października odbyła się druga edycja Rajdu i Pasowania Pierwszaka zorganizowanego przez p. Agnieszkę Chudy,p. Joannę Grzegocką i p. Aleksandrę Maroszek oraz klasę 4 TG i 2 TH. Jako uczniowie klasy pierwszej razem z wychowawczynią ruszyliśmy spod szkoły na klasztorek wykonując po drodze przeróżne zadania wymyślone przez starszych kolegów. Między innymi musieliśmy zatańczyć, odpowiedzieć na pytania na inteligencję i dotyczące szkoły, wziąć udział w biegu z jajem czy z książką na głowie. Liczyły się także inne umiejętności chociażby podczas kalambur czy układania przysłów z rozsypanki.  Potem odbyło się ognisko i słodki poczęstunek. Przy okazji klasa I TGW zwiedziła klasztor OO. Franciszkanów i celę kardynała Wyszyńskiego

Młodzi na 100 lat niepodległości

Uczniowie naszej klasy uczestniczyli w wydarzeniu o nazwie „Raut patriotyczny – Poloneza czas zacząć – Młodzi na 100 lat niepodległości” realizowanego w ramach projektu „Młodzi demokraci na tropie dziedzictwa kulturowego” (Marszałkowski konkurs grantowy „Opolskie Eduko 2018”) które odbyło się się w poniedziałek 8 października o godz. 11.00. Miejsce: Plac Wolności.

2018-10-06 Wyjazd do muzeum w Łambinowicach z okazji 74 rocznicy przybycia I transportu powstańców do obozu w Lamsdorf. 

2018-10-15 Udział w Akademii szkolnej z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej.

Wycieczka integracyjna

W środę 31 października 2018 r. uczniowie klas I TGW oraz I TEM wraz z opiekunami panią Judytą Walochą, Elżbietą Klekociuk i Małgorzatą Gajdą, uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Opola. Wspólnie śmialiśmy się na filmie ,,Serce nie sługa”. Następnie ćwiczyliśmy naszą celność i precyzyjność  podczas gry w kręgle. Wszyscy doskonale  bawiliśmy się.

Czy gry komputerowe szkodzą?

Dnia 7 listopada 2018 klasy I TGW i I TEM Zespołu Szkół Rolniczych na lekcjach informatyki spotkały się z Panią Pedagog – mgr Marzanną Zawadzką – Ciępka. Pani Pedagog jest propagatorką idei PaT – „Moda na życie bez uzależnień”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu tematów na lekcji informatyki, poświęconych Internetowi. Zajęcia rozpoczęły się projekcją prezentacji poświęconej grom komputerowym https://www.youtube.com/watch?v=-MgJcSUVtJQ. Uczniowie żywo reagowali widząc screeny ze znanych im gier, szeroko je komentując. Żywa muzyka sprzyjała odbiorowi. Po prezentacji jeszcze długo uzupełniali listę gier, o jakie można wzbogacić ukazaną listę. Pani pedagog widząc zainteresowanie zrobiła na początek anonimowe ankiety, które miały pokazać uczniom stopień ich uzależnienia od gier. Zaczerpnęła je z książki „Jak kształtować kontakt dziecka z multimediami”. Dalsza rozmowa toczyła się na podstawie prezentacji „Behawioralnym uzależnieniom mówię STOP”.  Pani Pedagog wytłumaczyła pojęcie „uzależnienie behawioralne”. Prezentując kolejne slajdy pytała uczniów od czego i jak głęboko można się uzależnić. W końcu uczniowie zostali podzieleni na grupy. W każdej z nich zaczęli wypisywać pozytywne i negatywne następstwa grania w gry komputerowe. W podsumowaniu przedstawiciele grup dzielili się efektami swojej pracy. Wynikało z nich, że potrafimy dostrzec wiele pozytywów gier komputerowych i jeśli racjonalnie się z nich korzysta, można poprawić swój refleks, logikę, zdobyć umiejętności językowe, nauczyć się pracy grupowej. Na koniec Pani Pedagog pokazała uczniom film animowany ukazujący statystyki dotyczące uzależnień od gier. W ostatnim kadrze filmu uczniowie mogli znaleźć telefon, pod którym na uzależnionych czeka specjalista ze swą pomocą.

Zajęcia były realizowane w ramach projektu „Uczeń bezpieczny w sieci” toczącego się w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego. Więcej o projekcie możecie przeczytać w menu „Realizowane projekty”

A oto nasza fotorelacja:

2018-11-05 Wyjście na cmentarz w Prudniku w celu uczczenia tych, którzy oddali życie walcząc za Ojczyznę

Pogłębiamy naszą wiedzę z historii

Uczniowie klasy I TGW i 2A LO w dniu 08.11.2018 r. wzięli udział w spotkaniu w Prudnickim Domu Kultury z panem Franciszkiem Dendewiczem. Spotkanie poświęcone było walkom o Lwów w 1918 r., bohaterstwie i oddaniu młodych Polaków, a nie jednokrotnie dzieci. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji o przebiegu walk, mogliśmy również zobaczyć nieznane dotąd zdjęcia i dokumenty.

2018-11-15 ,,Żywa historia”- spotkanie z powstańcem warszawskim panią Heleną Kamerską.

2018-11-29 Udział klasy w spektaklu pt.Kolumbowie w kinie Diana

2018-12-03 Udział klasy w akcji charytatywnej „Prezent na Mikołaja” zorganizowanej przez Powiatowy Klub Ośmiu.

2018-12-05 Spotkanie z przedstawicielami KPP w Prudniku i udział w prelekcji na temat: Odpowiedzialność prawna nieletnich, cyberprzestępczość i uzależnienia.

2018-12-21 Wigilia klasowa. Udział klasy w akademii szkolnej z okazji Świąt Bożego Narodzenia

U nas smacznie!

Klasa 1 TG jak zawsze zaskakuje na swoich zajęciach praktycznych pomysłowością i sposobem podania swoich dań. Oto kilka propozycji potraw wymyślonych na zajęcia przez p.Agnieszkę Chudy

2019-03-11         Udział uczniów w Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej.

2019-03-12         Dzień Kobiet.

Warsztaty kulinarne dla kl. I G

20.03.2019 w naszej szkole Pani Agnieszka Chudy i Joanna Grzegocka zorganizowały warsztaty kulinarne przeprowadzone przez niesamowitego kucharza Kamila Klekowskiego, dzięki współpracy z Krajową Federacją Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Klasa 1 TG miała możliwość uczestniczenia w tym kursie, dzięki czemu mogli wykazać się kreatywnością przy daniach z kurczaka. Ich pomysłowość została nagrodzona.

2019-03-21         Zaangażowanie klasy w Dzień Otwartych Drzwi szkoły

Sukces w szkolnym konkursie matematycznym.

Uczniowie naszej klasy Faustyna Goździk-Rakowska i Daniel Spychalski zajęli I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym przeprowadzanym w ramach obchodów Święta Liczby Pi.

21-05-2019 wyjście klasy na strzelnicę szkolną

Klasa I TGW udaje się na debatę o cyberprzemocy 22.05.2019

Jesteśmy bezpieczni


3 czerwca przeprowadzono lekcję wychowawczą dotyczącą bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.

Wycieczka klasowa

6 czerwca odbyła się wycieczka klasowa na paintball oraz ognisko klasowe

Rok szkolny 2019/2020

Wychowawca: mgr Elżbieta Klekociuk

Przewodnicząca: Goździk – Rakowska Faustyna

Z-ca przewodniczącego:

Skarbnik: Bigos Paulina

Kulinarne inspiracje

Klasa II G pod czujnym okiem pani A. Chudy dobrze się sprawuje. Oto gnocchi buraczkowe z pesto z orzechów włoskich i tarty z karmelizowanymi orzechami

Dzień Nauczyciela

Dnia 14 października 2019 odchodziliśmy w szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Apel przygotowały klasy: II TGW z Panią E. Klekociuk i III TGRW z Panią J. Sinkowską. W części oficjalnej Pan Dyrektor wyróżnił nauczycieli i pracowników szkoły swoimi nagrodami. Poznaliśmy też skład nowego Samorządu uczniowskiego. Na ten rok przewodniczącym SU został Mikołaj Haczkiewicz a jego zastępcą Antonio Borysiuk. W części artystycznej wszyscy świetnie się bawili przy kabaretowym występie II TGW